Nasz XXV Bal Charytatywny

 

Dnia 25 stycznia 2020r. w gościnnych progach Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach Klub Rotary Świnoujście zorganizował swój coroczny, tym razem już XXV Bal Charytatywny.

Przybyli nań goście z bliska i z daleka, a przede wszystkim nasi przyjaciele z Klubów: RC Usedom, RC Anklam, RC Greifswald, RC Szczecin, RC Christianshavn-Slotsholmen z Kopenhagi, jak również przedstawiciele Klubu Lions. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Thomas Würdisch – poseł Kraju Związkowego Meklemburgia Pomorze Przednie.

Gościem naszym był dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Świnoujściu – Pan Piotr Adamczyk wraz z reprezentacją młodzieży, która będzie beneficjentem planowanego projektu oraz młodzież z Niemiec.

Na balu przeprowadziliśmy licytację obrazu autorstwa Jerzego Pawełczyka. Obraz pochodzi z kolekcji Lechosława Goździka – członka Klubu Rotary w Świnoujściu. Przez wiele lat zajmował on ważne miejsce w domu Genowefy i Lechosława Goździków. Po ich śmierci ich córka podarowała obraz Klubowi Rotariańskiemu.

Zysk z tegorocznego balu przeznaczymy na realizację projektu pod nazwą: „Nie mamy planety B”. Projekt ten będzie realizowany przez uczniów LO w Świnoujściu. Zgromadzone pieniądze mamy zamiar przeznaczyć na zainstalowanie pomocy dydaktycznej – panelu fotowoltaicznego oraz miernika zanieczyszczeń.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Listę sponsorów zamieściliśmy na naszej stronie na fb