SPOTKANIE W „OSADZIE”

 

Nasz meeting w dniu 2 marca odbył się w Restauracji „Osada” przy ul. Wybrzeże Władysława IV w Świnoujściu. Jej właścicielem jest Pan Szczepan Januszewski, który po raz kolejny sponsorował nasz Bal Charytatywny, za co jesteśmy mu wdzięczni.

Chcieliśmy się z nim bliżej poznać. Pan Szczepan jest gościnny i zaprosił nas do siebie – do „Osady” i zadbał o stworzenie sympatycznej atmosfery. Jest on człowiekiem otwartym, opowiedział nam o sobie, o tym jak przybył do Świnoujścia i o początkach swojej działalności gospodarczej. Nie były łatwe, kosztowały wiele wyrzeczeń, ale w końcu się udało.

Pan Szczepan wkłada całe swoje serce w „Osadę” i ma jej klarowną wizję, np. stawia na tradycyjną kuchnię polską, bo – jak mówi – komuż nie kojarzy się z dzieciństwem i domem rodzinnym zupa ogórkowa czy też schabowy z zasmażaną kapustą? Pan Januszewski zamierza wprowadzać do swojej oferty produkty domowej roboty i ekologiczne. Aby w restauracji było klimatycznie, ważna jest dla niego odpowiednia aranżacja wnętrza.

Szczególnie ujęła nas gotowość Pana Szczepana do pomagania innym. Ostatnio zaangażował się m.in. w pomoc młodemu bokserowi, który potrzebuje środków pieniężnych do organizacji treningów. Wspiera również innego młodego człowieka, którego pasją jest wspinaczka wysokogórska.

Gospodarz przyjął nas czym chata bogata – wino i przekąski były wyśmienite.  Będziemy „Osadę” polecać znajomym jak również sami tam chętnie wpadać – na obiad jak u mamy.