SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA W SP 4

 

„Jest takie miejsce, w którym człowiek przenosi się w inny świat – pokój, którego granic nie stanowią ściany – a jedynie ludzka wyobraźnia. To świat pełen obrazów, zapachów i dźwięków, w którym niczego nie trzeba, za to wszystko można.

Tym miejscem jest sala doświadczania świata  Snoezelen.”

 

Snoezelen to metoda terapii polisensorycznej. Polega na stymulowaniu wszystkich zmysłów, co z kolei oddziałuje pozytywnie – w zależności od konkretnego przypadku – pobudzająco bądź uspokajająco na dziecko uczestniczące w terapii.

 

W dniu 2 października 2019r. miało miejsce oficjalne otwarcie takiej właśnie sali w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu.

Sala ta – to efekt połączenia wspólnych sił. Najważniejsze – to motywacja i zaangażowanie pań nauczycielek-terapeutek oraz dyrekcji Szkoły. Jeśli zaś chodzi o stronę finansową, to sala została głównie sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego, jednakże nasz Klub również dołożył do niej swoją cegiełkę – bowiem w marcu br. przekazaliśmy na ten cel 18.600 złotych. Były to pieniądze uzyskane w trakcie balu charytatywnego zorganizowanego podczas kadencji Prezydenta naszego Klubu – Mirosława Jędraka. Natomiast Rada Rodziców doposażyła salę w zestaw oryginalnych instrumentów perkusyjnych.

Uroczystość otwarcia sali została połączona z prezentacją elementów wyposażenia snoezelen. Było to dla wszystkich zaproszonych gości bardzo interesujące i przyjemne doświadczenie.

Życzymy dużo radości podczas pracy z dziećmi w tajemniczym, bezgranicznym pokoju zmysłów oraz sukcesów w terapii.