Finał 24 Charytatywnego Balu Rotary

 

Finał 24 Charytatywnego Balu Rotar  y miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu. Grupa rotarian z RC Świnoujście w dniu 11 marca br. uroczyście przekazała zebrane w czasie balu środki finansowe na ręce Pani Dyrektor Agnieszce Adamczyk.

Dla przypomnienia 24 Charytatywny Bal Rotary odbył się w Świnoujściu w Hotelu Radisson Blu, a wśród licznych gości dużą grupę stanowili koledzy i koleżanki z dwóch zaprzyjaźnionych klubów Rotary z Niemiec: Klubu Rotary Usedom i Klubu Rotary Anklam. W gronie rotarian byli również goście z Dani z Klubu Rotary Christianshavn-Slotsholmen (Kopenhaga). Celem balu było pozyskanie środków finansowych na wsparcie Szkoły Publicznej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w zakresie wyposażenia Sali Doświadczania Świata (terapii Snoezelen) w pełnym jego zakresie.
W trakcie balu odbyła się również licytacja 8 rysunków dzieci z powyższych oddziałów integracyjnych. Licytacja zakończyła się sukcesem i ze sprzedaży tych wspaniałych dzieł osiągnięto kwoty: 4.050 zł. i 140 Euro.
Duże środki finansowe uzyskano również z Loterii Fantowej, w której dzięki hojnym i licznym sponsorom udało się zgromadzić ponad 60 wszelkiego rodzaju fantów, voucherów pobytowych, bonów, biletów i innych atrakcyjnych przedmiotów. Zebrana kwota to: 1110 Euro i 5430 zł. Z rozliczenia Balu uzyskano również niewielką nadwyżkę finansową, którą także przeznaczono na wsparcie powyższego celu.
ŁĄCZNA KWOTA, KTÓRĄ KLUB PRZEKAZAŁ W DNIU 11 MARCA TO 18.600 zł.
Przy kawie i herbacie oraz obficie zastawionym słodkościami i owocami stole, rotarianie wspólnie z dyrekcją szkoły i przewodniczącym Rady Rodziców omawiali plany dotyczące najbliższego przedsięwzięcia w zakresie ochrony środowiska.
Dyrekcja szkoły przygotowała dla każdego klubowicza bardzo miłą niespodziankę w postaci breloczka z maskotką szkoły – ŻYCZULKĄ.