24 Charytatywny Bal Rotary

 

24 Charytatywny Bal Rotary za nami. W tym roku bal odbył się w Świnoujściu w Hotelu Rasisson Blu.

Wśród licznie przybyłych gości, dużą grupę stanowili koledzy i koleżanki z dwóch zaprzyjaźnionych klubów Rotary z Niemiec: Klubu Rotary Usedom i Klubu Rotary Anklam. W gronie rotarian byli również gości z Dani z Klubu Rotary Christianshavn-Slotsholmen (Kopenhaga). Na bal przybył również włodarz naszego miasta Pan Janusz Żmurkiewicz wraz z małżonką. Bal rozpoczął się tradycyjnie Polonezem, gdzie 80 par dostojnie przemieszczało się po dużym parkiecie sali balowej. Do tańca przygrywał szczeciński zespół muzyczny pod uroczą nazwą „Muzykanci”.

W tym roku celem balu było pozyskanie środków finansowych na wsparcie Szkoły Publicznej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w zakresie wyposażenia Sali Doświadczania Świata (terapii Snoezelen) w pełnym jego zakresie.

W trakcie balu odbyła się licytacja 8 rysunków dzieci z powyższych oddziałów integracyjnych. Licytacja zakończyła się sukcesem i ze sprzedaży tych wspaniałych dzieł osiągnięto następujące kwoty: 4.050 zł. i 140 Euro.

Duże środki finansowe uzyskano również z Loterii fantowej, w której dzięki hojnym i licznym sponsorom udał się zgromadzić ponad 60 wszelkiego rodzaju fantów, voucherów pobytowych, bonów, biletów i innych atrakcyjnych przedmiotów. Zebrana kwota to: 1110 Euro i 5430 zł.

Ostatni goście opuszczali salę, około godziny 4 nad ranem z pożegnalnym życzeniem – do zobaczenia na Balu za rok/Wir sehen uns ein Jahr lang am Ball.