Rotarianie w Indiach

W dniach 9-24 listopada 2010 r,dwaj koledzy z naszego klubu wybrali się na wycieczkę do Indii i Nepalu.Był to Piotr Sowa z żoną Jadwigą ,oraz Marek Posobkiewicz z małżonką.W grupie znalazło się 25 osób z województwa zachodniopomorskiego,w tym ksiądz Proboszcz z Kościoła przy ul Siemiradzkiego w Świnoujściu oraz ksiądz proboszcz z Kościoła w Świnoujściu-Warszowie.Po powrocie koledzy zorganizowali nam bardzo interesujący wieczór z oglądaniem zdjęć oraz wysłuchaniem barwnych opowieści z tej egzotycznej podróży.W bardzo dużym skrócie zamieszczamy tę informację i zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w naszej galerii.Na zdjęciach tych widzimy ogromne bogactwa Indii,np najbogatszą świątynię Azji gdzie oczy bolą od ogromnych ilości złota,srebra i drogich kamieni.Z drugiej strony zobaczyć tu można także skrajne ubóstwo dość dużej części indyjskiej ludności gdzie zarobki w wysokości trzech dolarów dziennie nie należą do rzadkości. Wielkim przeżyciem była podróż pociągiem z Delhi do Kalkuty.Mówią że tego opowiedzieć się nie da-to trzeba przeżyć . W programie wycieczki było odwiedzenie grobu Matki Teresy w Kalkucie,co pozostawiło na zwiedzających niezapomniane wrażenia.W stolicy Nepalu Katmandu,najważniejszym wydarzeniem był udział naszych kolegów w spotkaniu rotariańskim w Klubie nr 56015,Dystryktu 3292. Klub nosi nazwę RC Kathmandu West,mieści się w Hotelu Grand.Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz 8,30. Charter klubu odbył się 28 czerwca 2001 roku.Koledzy wymienili informacje o klubach Świnoujście i Kathmandu West,zrobili pamiątkowe zdjęcia i przywieźli proporczyk którym zostali obdarowani przez prezydenta Klubu Kathmandu West w Nepalu.

[nggallery id=31]