Przekazanie władzy

 

Jak wiadomo czerwiec to miesiąc który kończy Rok Rotariański a we wszystkich klubach odbywa się uroczyste przekazanie władzy.
W naszym klubie uroczystość ta odbyła się dnia 25 czerwca 2010 o godz 20 tej w trakcie rejsu na statku Chateaubriand. Członkowie klubu z rodzinami oraz zaproszeni goście spędzili niezapomniany wieczór gdzie odbyła się uroczystość przekazania insygniów prezydenckich a następnie wspaniała zabawa.Gubernatora Dystryktu reprezentowała Ewa Kwiatkowska,natomiast Urząd Miasta reprezentował Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.
Na początek ustępująca Prezydent Jolanta Jędrak poinformowała zebranych o dokonaniach klubu w mijającej kadencji. (Zainteresowanych odsyłam do informacji na ten temat zamieszczonych na naszej stronie internetowej). Następnie uhonorowała szczególnie aktywne osoby dyplomami. Wyróżnieni zostali Danuta Sawczuk, Jan Tokarski oraz były członek klubu Jan Tokarski. Podziękowała także dotychczasowemu zarządowi klubu za współpracę.
Ewa Kwiatkowska wręczyła z ramienia dystryktu Kazimierzowi Sawczukowi dyplom za zajęcie I go miejsca w konkursie sekretarzy klubowych.
W dalszej kolejności Jolanta Jędrak przekazała łańcuch oraz prezydencki znaczek rotariański dla Małgorzaty Porady która od tej chwili pełni funkcję Prezydenta Klubu w kadencji 2010/2011. Sekretarzem w nowej kadencji została Bogumiła Toporowska, skarbnikiem Helena Porębska. Po raz pierwszy w historii naszego klubu zarząd stanowią wyłącznie kobiety. Nowa Prezydent zabrała głos, krótko przedstawiła zamierzenia na najbliższy rok oraz przedstawiła prezydenta elekta Kazimierza Karpowicza.
W dalszej części wieczoru były już tylko kwiaty, gratulacje, przepiękny zachód słońca, pyszne potrawy przygotowane przez Restaurację Antykwariat, dobra muzyka i wspaniała atmosfera.
Atmosfera była tym bardziej wspaniała, że były członek naszego klubu Jurek Porębski zaszczycił nas swoją obecnością i dał wspaniały recital szantowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, które wykonał Sławek Ryfczyński, a telewizja Słowianin nakręciła krótki dokument.
W trakcie imprezy odbyła się także licytacja płyt Jurka Porębskiego, obrazu, oraz biżuterii a uzyskane środki zasiliły konto charytatywne klubu.
Impreza trwała do późnej nocy kiedy to zebrani opuścili statek.

[nggallery id=24]